Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie


Zaproszenie do udziału w konkursie na logo projektu Erasmus+

Konkurs na logo projektu Erasmus+ "Connection of health and daily routines"

Wszystkich chętnych, zarówno uczniów biorących udział w projekcie, jak i innych mających dobre pomysły i zmysł plastyczny zapraszamy do stworzenia logo naszego projektu.

Spośród wszystkich prac w wyniku głosowania członków grupy projektowej, wyłonimy zwycięskie logo. Zwycięskie logo będzie reprezentowało naszą szkołę w głosowaniu na najlepsze logo ze wszystkich państw biorących udział w projekcie.

Serdecznie ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU w konkursie!

Zgłoszenia u P. E. Bogusz do 30 marca.

Logo poprzedniego projektu, realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 "Save the world - Save yourself":

Erasmus+ London 2020 - 17-21.02.2020r.

W dniach 17 - 21 lutego 2020 r. odbyła się pierwsza mobilność, czyli wyjazd, w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "Connection of health and daily routines". Troje nauczycieli z naszej szkoły przebywało w Londynie, gdzie gościli nas nauczyciele i uczniowie Stockwell Primary School. Oprócz Polaków i Anglików w mobilności wzięli udział Rumuni, Grecy i Turcy.

Przez pięć dni uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych w angielskiej szkole. Pierwszego dnia każdy kraj prezentował film, w którym przedstawiał swoją szkołę. Tego dnia zwiedziliśmy też szkołę angielską (Stockwell Primary School, do której chodził David Bowie) oraz zapoznaliśmy się z angielskim systemem edukacyjnym.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w konferencji, podczas której podzieliliśmy się zadaniami do realizacji naszego projektu. Ustaliliśmy za co w projekcie odpowiada każdy z krajów. Następnie przedstawiciele krajów pokazali swoje kraje oraz regiony, w których mieszkają. Prezentacja o Polsce, Gminie Ludwin i Poleskim Parku Narodowym bardzo się wszystkim podobała. Drugiego dnia odbył się EU FOOD FAIR. Można było posmakować tradycyjnych produktów każdego kraju. Polska kiełbaska szybko zniknęła. Było smacznie i kolorowo.

Trzeciego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach ''How to work with students with special needs'' (autistic spectrum disorder or speech, language and communication difficulties). Wymienialiśmy się doświadczeniem wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz poznawaliśmy metody pracy stosowane w angielskiej oświacie.

Czwartego dnia odbyły się interesujące warsztaty pod tytułem "The optimal wellbeing formula" and "Resilience and Mental Fitness", które poprowadził Grant Payne, ekspert ds. zdrowego stylu życia. Tworzyliśmy stronę internetową naszego projektu, poznawaliśmy zasady pracy na platformie eTwinning, na której będziemy umieszczać rezultaty pracy projektowej.

Ostatniego dnia zapoznaliśmy się z Mobility Tool- platformą, którą muszą prowadzić wszyscy partnerzy projektu. Ustaliliśmy przebieg naszej pierwszej mobilności z uczniami w Grecji, dokonaliśmy ewaluacji naszego spotkania w Londynie.

Dziękujemy naszym partnerom z Wielkiej Brytanii, Grecji, Turcji i Rumunii za spotkanie. Czas spędzony w Londynie był bardzo intensywnie wykorzystany. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą mobilność z uczniami.

See you in Greece!

Projekt ERASMUS+

1 września 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu Erasmus+. Wszystkie zaplanowane działania będziemy realizować wspólnie ze szkołami partnerskimi z pięciu krajów europejskich.

Będzie to projekt pt.:

"CONNECTION OF HEALTH AND DAILY ROUTINES"

Partnerskie szkoły:

1. Stockwell Primary School, London, United Kingdom, Wielka Brytania
2. Scoala Gimnaziala, Rachita, Romania, Rumunia
3. Selim Ilkokulu, Istanbul, Turkey, Turcja
4. 3o Gymnasio Larisas, Larisa, Greece, Grecja

Krajem koordynującym jest Wielka Brytania. Projekt będzie trwał do 31.08.2021r.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Emilia Bogusz, która będzie realizować go z pomocą p. dyrektor Elżbiety Wróbel, p. Bernadety Matraszek, p. Krzysztofa Ścierki.

Główne cele projektu:

  • podnoszenie jakości edukacji i rozwijanie u uczniów umiejętności językowych,
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
  • zaoferowanie możliwości uczenia się w środowisku wielokulturowym,
  • pomoc uczniom w nabyciu zdrowych nawyków i poszerzenie ich wizji na temat zdrowego stylu życia w społeczności europejskiej,
  • zwiększenie świadomości na temat zdrowych stylów życia w UE oraz wpływu ćwiczeń fizycznych na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne,
  • promowanie dobrego samopoczucia,
  • budowanie pewności siebie i radzenia sobie z emocjami,
  • podniesienie świadomości własnej tożsamości i wzmacnianie więzi europejskich,
  • rozwijanie posługiwania się narzędziami TIK.

Na stronie szkoły, www.piaseczno.ugu.pl i profilu FB szkoły, będziemy Państwa na bieżąco informować o podejmowanych działaniach i przebiegu projektu Erasmus +.

Zachęcamy uczniów do włączenia się w realizację projektu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programach Erasmus+ wejdź na stronę: https://erasmusplus.org.pl/