Wydarzenia w naszej szkole - rok szkolny 2013/2014


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 - 27.06.2014 r.

W piatek, tj. 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. W tym dniu mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy VI, którzy uroczyście przekazali delegacji klasy V sztandar szkoły. Już jako absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. W tym dniu ze szkołą pożegnała się również nauczycielka matematyki i przyrody, pani Halina Mika, która przeszła na emeryturę.

W dalszej kolejności odbyła się akademia przygotowana przez uczniów kl.III, V i VI. Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za wyniki w nauce i pilne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej. Nagrody i podziękowania otrzymali również rodzice i wyróżnieni nauczyciele. Słynnego poloneza zatańczyli również absolwenci klasy VI.


"Ścieżkami Poleskiego Parku Narodowego" oraz zakończenie projektu "Szkoła nowych umiejętności" - 28.05.2014r.

28 maja 2014r. odbył się kolejny już Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem: "Ścieżkami Poleskiego Parku Narodowego". Jego celem jest pogłębianie wiedzy na temat walorów przyrodniczych Poleskiego Parku Narodowego, utrwalenie wiadomości o różnych formach ochrony przyrody, rozbudzanie zainteresowań przyrodniczo - ekologicznych oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych dotyczących najbliższej okolicy.

Zapraszamy na kolejną edycję Konkursu w przyszłym roku.

Tego samego dnia obchodziliśmy też oficjalne zakończenie projektu "Szkoła nowych umiejętności". Projekt dofinansowany ze środków europejskich (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2) trwał od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku. W jego ramach wsparciem objęci zostali wszyscy uczniowie klas IV - VI. Przewidziano dla nich liczne zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, specjalistyczne i dodatkowe. Wszyscy uczniowie klasy VI obligatoryjnie uczestniczyli w zajęciach z matematyki i języka angielskiego (w wymiarze po 1 godzinie tygodniowo). Dodatkowo przewidziano dla uczniów następujące zajęcia dodatkowe: kompensacyjno - ortograficzne, korekcyjno - gimnastyczne, socjoterapeuczne, pływackie, a także zajęcia z arterapii oraz przedsiębiorczości/ICT. W ramach zajęć przewidziano poczęstunek dla uczniów oraz dodatkowy dowóz autobusu szkolnego. Odbyły się także wyjazdy: do teatru w Lublinie oraz Narodowego Banku Polskiego i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Według uczniów skorzystali oni bardzo dużo na dodatkowych zajęciach. Nas cieszy duża frekwencja na zajęciach oraz widoczne efekty pracy.


GWIAZDY SZERYFA PRAW DZIECKA WRĘCZONE

W ramach przynależności do Klubu Szkół Unicef w II semestrze 2013/2014 r. wzięliśmy udział w projekcie Szkoła z Prawami Dziecka. Szkolnym koordynatorem została p. Anna Zakostowicz. W ramach akcji uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych tematyce praw dziecka i wybrali osoby najbardziej zaangażowane w pomaganie i ochronę ich praw. Osoby te zostały odznaczone "GWIAZDĄ SZERYFA PRAW DZIECKA". Jest to szczególne odznaczenie i ma szczególną wartość, ponieważ jest przyznawane przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności zdecydowali komu się ono należy. Odznaczenie jest przyznawane po raz pierwszy w Polsce. Uroczyste wręczenie Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka odbyło się 14 czerwca podczas Święta Rodziny. Odznaczenia wręczały uczennice klasy III: Martyna Piekarz, Weronika Sawicka, Kalina Skoczylas. Otrzymali je:

PANI ELŻBIETA WRÓBEL - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
PAN ANDRZEJ CHABROS - Wójt Gminy Ludwin
KSIĄDZ WALDEMAR TARACHA - Proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogóźnie
PANI RENATA ŁOZIŃSKA - Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Piasecznie
PANI ALICJA SENDŁAK - Sołtys wsi Rozpłucie Drugie
PAN MAREK WACH - Sołtys wsi Piaseczno

Wszystkim uhonorowanym GRATULUJEMY!
II Powiatowy Konkurs "Młodzi Ratownicy" - 12.06.2014r.

W dniu 12.06.2014 uczennice z naszej szkoły wzięły udział w II Powiatowym Konkursie "Młodzi Ratownicy" zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Nadrybiu.

Drużyna w składzie: Aleksandra Siczek, Ścierka Justyna i Wiktoria Elert zajęła wysokie II miejsce, ustępując tylko jednym punktem zwycięzcom z Nadrybia. Uczennice otrzymały pamiątkowy dyplom i zestawy gry w badmintona.

Do konkursu dziewczęta zostały przygotowane przez panią Natalią Kaszyca.

Gratulujemy!


Dzień Dziecka - 04.06.2014r.

4 czerwca 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Były zabawy i gry na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek. Największą atrakcją okazała się zjeżdżalnia. Humory wszystkim dopisywały!


Teatrzyk - 06.06.2014r.

6 czerwca nasi uczniowie mieli kolejny już raz okazję obejrzeć spektakl teatralny. Tym razem aktorzy zaprezentowali "Akademię Fotografii Pana Kleksa", w czasie której dzieci poznały historię aparatów fotograficznych.


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODY ODKRYWCA

Uczniowie klasy III 20 maja 2014 r. po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młody Odkrywca zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty. Olimpiada polegała na rozwiązaniu interdyscyplinarnego testu składającego się z 21 pytań zawierającego zagadnienia edukacji matematycznej, polonistycznej oraz przyrodniczo - społecznej. W olimpiadzie wzięło udział 192 uczestników z klas III. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

WERONIKA SAWICKA 1 miejsce - GRAWEROWANY DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIĄŻKOWA
MARTYNA PIEKARZ 6 miejsce - DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIĄŻKOWA
KALINA SKOCZYLAS 11 miejsce - DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIĄŻKOWA
KACPER BRZYSKI - DYPLOM UZNANIA
NATALIA WŁODARCZYK - DYPLOM UZNANIA
KATARZYNA HUSZALUK - DYPLOM UZNANIA
DANIEL GRABOWSKI - DYPLOM UZNANIA
PATRYCJA KRUK - DYPLOM UZNANIA

Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu p. A. Zakostowicz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PANDA JUNIOR

Czekaliśmy długo, bardzo długo ale ile było radości i łez szczęścia kiedy okazało się, że nasi uczniowie są w czołówce, a musimy nadmienić, że było 699 uczestników z klas III. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

MARTYNA PIEKARZ 3 miejsce - DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIĄŻKOWA
WERONIKA SAWICKA 6 miejsce - DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIĄŻKOWA
KALINA SKOCZYLAS- DYPLOM UZNANIA
KACPER BRZYSKI- DYPLOM UZNANIA
NATALIA WŁODARCZYK - DYPLOM UZNANIA

Nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu p. A. Zakostowicz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Wycieczka do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Załuczu - 20.05.2014r.

W dniu 20.05.2014 odbyła się pełna wrażeń wycieczka do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Załuczu. Dzieci z oddziału przedszkolnego i przedszkola unijnego zobaczyć mogły wiele gatunków zwierząt oraz żywe żółwie błotne. Dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących fauny i flory w PPN. Imprezę uświetniło wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu.

Więcej fotografii znajduje się na stronie Oddziału Przedszkolnego.


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - 13-14.05.2014 r.

W dniach 13-14 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Góry Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy Kadzielnię - wzgórze, w południowo-zachodniej części Kielc, zbudowane z wapieni górnodewońskich. Dawniej były tam kamieniołomy, dziś wyrobisko wypełniają wody podziemne tworząc Jezioro Szmaragdowe. Na wzgórzu rosły dawniej jałowce, wykorzystywane do produkcji kadzidła, stąd jego nazwa.

Następnie wyruszyliśmy na Wzgórza Miedzionkowskie, położone w okolicy wsi Miedzianka. Szczyt Miedzianka należy do Korony Gór Świętokrzyskich. Góra swoją nazwę zawdzięcza znajdującym się w jej wnętrzu rudom miedzi. Wydobycie prowadzone tu było od XIV wieku do roku 1953. Na całym obszarze góry utworzono rezerwat Góra Miedzianka z rzadko występującymi minerałami i śladami robót górniczych.

Na trasie naszej wędrówki znajduje się także Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni. W Parku zgromadzono wiele obiektów, obrazujących układ przestrzenny wsi: kształt zagród, ogrodzenia, małą architekturę. Pejzaż wiejski, zbliżony do tego z XVIII i XIX wieku uzupełniony jest obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak wiatraki i kuźnia, budynkami użyteczności publicznej (np.: szkoła, sklep), zabudowaniami dworsko-folwarcznymi, a także obiektami sakralnymi – takimi jak kościół i kapliczki. Niestety, zdążymy obejrzeć tylko maleńki fragment Parku. Jednak mamy dzięki temu wyobrażenie, jak wyglądał kiedyś warsztat pracy tradycyjnego rzemieślnika, na przykład: stolarza, gonciarza czy plecionkarza.

Drugiego dnia wycieczki spacerujemy uliczkami Kielc oraz zwiedzamy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Odwiedzamy także Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno zlokalizowany ok 20 km od Kielc w miejscowości Krajno Zagórze u stóp Łysicy, z miniaturami Watykańskiej Bazyliki Świętego Piotra, Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffla i jedynymi w Europie miniaturami nieistniejących już wież World Trade Center.

Nasza dwudniowa wycieczka obfitowała w wiele przygód. Było SUPER!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO PlasticsEurope

Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. A. Zakostowicz wzięli udział w bajkowym konkursie plastycznym "Plastikowa księżniczka", zorganizowanym przez Fundację PlasticsEurope Polska i zwyciężyli w kategorii klas III. Wygrali koszulki i gumki z wizerunkiem Plastka. Był to konkurs europejski organizowany w Polsce. A oto nasi zwycięzcy:

KACPER BRZYSKI
DANIEL GRABOWSKI
KATARZYNA HUSZALUK
PATRYCJA KRUK
MARTYNA PIEKARZ
WERONIKA SAWICKA
KALINA SKOCZYLAS
NATALIA WŁODARCZYK

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
VII EKOLOGICZNE SPOTKANIE KLAS III - 08.05.2014

Uczniowie klasy III ze swoją wychowawczynią p. A. Zakostowicz wzięli udział w VII Spotkaniu Integracyjnym klas III Powiatu Łęczyńskiego pod hasłem "Osobliwości Poleskiego Parku Narodowego", które odbyło się 08.05.2014 r. W deszczowych kroplach, pod parasolami wędrowali ścieżkami PPN. Za swój symbol wybrali żółwia, a hasło identyfikujące grupę ułożyła Martynka Piekarz :

"Żółw ten błotny żółw
on nam dziś pomoże,
bo jest w dobrym humorze."

Niezapomniane i nie tylko deszczowe wrażenia pozostaną na długo w pamięci trzecioklasistów.


Spotkanie z paniami Policjantkami - 28.05.2014r.

W dniu 28 maja 2014r. odbyło się spotkanie z paniami policjantkami pod hasłem: "Moje zachowanie budzi zastrzeżenia". Celem spotkania było omówienie postaw i zachowań w środowisku szkolnym i lokalnym, które naruszają prawo.


Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II - 28.04.2014r.

W dniu rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II nauczyciel religii p.Krzysztof Ścierka przedstawił uczniom prezentację multimedialną opowiadającą o życiu i działalności naszego rodaka.


Konkurs Czytelniczy i Plastyczny - 18.06.2014r.

Miło nam poinformować, że 18 czerwca odbędzie I Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Znam Baśnie Andersena" i Plastyczny "Moja ulubiona postać z baśni Andersena" POD HONOROWYM PATRONATEM FUNDACJI "ABCXXI - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" I TEATRU IM. H.CH.ANDERSENA W LUBLINIE.

Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z postacią i twórczością Hansa Christiana Andersena, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, promowanie literatury poprzez rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wyobraźni plastycznej i inwencji uczniów, nabywanie umiejętności uważnego słuchania baśni czytanych przez nauczyciela.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I, II, III szkół podstawowych. Zainteresowane szkoły proszone są o zgłoszenie do udziału w konkursie do dnia 16 maja 2014 r. drogą mailową pod adres anna.zakostowicz@op.pl bądź telefonicznie tel. 817570815.

Serdecznie zapraszamy!


Osobliwości Poleskiego Parku Narodowego - 08.05.2014r.

Miło nam poinformować, że 8 maja odbędzie VII Ekologiczne Spotkanie Integracyjne klas III z Powiatu Łęczyńskiego pod hasłem: "Osobliwości Poleskiego Parku Narodowego".

Celem spotkania jest zainteresowanie uczniów środowiskiem przyrodniczym, tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia, pobudzenie stałych działań na rzecz ochrony lokalnego środowiska oraz integracja uczniów klas III i nauczycieli z Powiatu Łęczyńskiego oraz zaprzyjaźnionej szkoły Rudnik.

W ramach spotkania zaplanowano spacer po ścieżkach przyrodniczych, gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, pieczenie kiebasek przy ognisku.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane dzieci z klas III, które chcą wziąć udział w spotkaniu.


Święto Pracy i Konstytucja 3 Maja - 05.05.2014r.

1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy (zwane inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy), wprowadzone dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. Ustanowione zostało ono w 1889 r. aby upamiętnić masakrę robotników, do której doszło w Chicago (Stany Zjednoczone) podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy. W Polsce pierwsze obchody Święta Pracy miały miejsce już w 1890r.

3 maja wypada natomiast rocznica wprowadzenia Konstytucji 3 Maja, uchwalonej przez Sejm Czteroletni w 1791r. Była ona pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych i stała się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Postanowienia ustawy zasadniczej ustanawiały trójpodział władzy oraz znosiły wolną elekcję i zasadę liberum veto.

Próby przeprowadzenia reform zostały zniweczone już w połowie 1792r. przez konfederację targowicką oraz wkroczenie wojsk rosyjskich do Rzeczypospolitej. Po utracie niepodległości w 1795r., przez 123 lata rozbiorów, Konstytucja była symbolem dążeń narodu, dokumentem przypominającym o walce o niepodległość. W 1791r. dzień 3 maja został uznany za święto Konstytucji 3 Maja. Po drugiej wojnie światowej władze komunistyczne zastąpiły je obchodami święta 1 Maja, a w 1951r. - zdelegalizowały. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990r., święto 3 Maja jest świętem narodowym.

Dnia 5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy VI zorganizowali sejmik uczniowski, na którym przypomnieli swoim młodszym kolegom okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nich jest Ojczyzna, Naród i Wolność. Akademia przybliżyła uczniom twórców ustawy: Stanisław Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego jak i postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Dzień Ziemi - 30.04.2014r.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II, pod kierunkiem pani Doroty Stachal, przygotowali i przedstawili teatrzyk dla przedszkolaków pod tytułem "Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny". Dzięki inscenizacji dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa grożą przyrodzie oraz dlaczego należy chronić środowisko naturalne.


Akcja zbierania nakrętek

Zakręcona akcja wciąż trwa!

Uczniowie naszej szkoły wsparli akcję zbiórki plastikowych nakrętek koordynowanej przez Nadleśnictwo Parczew w Sosnowicy. Zebrane nakrętki są przekazywane dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. W prosty sposób możemy zmieniać świat na lepsze. Co możemy zrobić? Zbierać nakrętki plastikowe ze wszystkich opakowań. Nakrętki, które zbierzemy Hospicjum przekazuje do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze finansują spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla swoich Podopiecznych. Szkolnym koordynatorem akcji została p. Anna Zakostowicz.


Spotkanie wielkanocne - 15.04.2014r.

We wtorek, tj. 15 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wielkanocne, połączone z montażem słowno-muzycznym pt. "Pan Zmartwychwstał!!!". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ludwin p.Andrzej Chabros, sekretarz Gminy Ludwin p. Szymon Czech, proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogóźnie ks. Waldemar Taracha, radne Gminy Ludwin - p.Małgorzata Wiączek i p.Małgorzata Durys a także sołtysi okolicznych miejscowości - p.Alicja Sędłak i p.Marek Wach. Ponadto w spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice i emerytowani pracownicy szkoły.


Konkurs wielkanocny - 14.04.2014r.

14 kwietnia w klasie III ( wychowawca p. Anna Zakostowicz ) został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "SYMBOLE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH". Pomysłodawczynią konkursu była Martynka Piekarz to ona przygotowała ciekawe nagrody. A oto nagrodzeni:

Natalia Włodarczyk
Weronika Sawicka
Kalina Skoczylas
Daniel Grabowski
Ayub Umkhanov

Gratulujemy nagrodzonym jak również i Martynce wspaniałego pomysłu. Czekamy z niecierpliwością na następne konkursy.


"Jestem Bezpieczny" - 11.04.2014r.

Dnia 11 kwietnia odbył się etap gminny konkursu "Jestem bezpieczny", w którym uczestniczyła również drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Jung, Gabriela Staniak i Justyna Ścierka. Dziewczynki zajęły pierwsze miejsce i pokonały drużyny z sąsiednich szkół. 15 maja będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Trzymamy za nie kciuki!


Ogólnopolski konkurs Panda Junior - 10.04.2014r.

Uczniowie klasy III po raz pierwszy zmierzyli się z Ogólnopolskim konkursem Panda Junior. 10.04.2014 r. w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Wróbel otworzyli zalakowaną kopertę z pytaniami konkursowymi. Konkurs ten miał na celu umożliwienie uczniom sprawdzenia swojej wiedzy ogólnej, polegał na rozwiązaniu przez nich testu zintegrowanego, w skład którego wchodziły pytania poruszające zagadnienia edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej. Konkurs miał formę testu składającego się z 21 ciekawie opracowanych pytań o różnej skali trudności. Pytania konkursowe zawierały jedną bądź więcej poprawnych odpowiedzi. Wyniki konkursu będą znane dopiero 02.06.2014r. Do konkursu przystąpili:

Martyna Piekarz
Weronika Sawicka
Natalia Włodarczyk
Kalina Skoczylas
Kacper Brzyski

Kiedy na dworze świeciło piękne, wiosenne słońce i można było pojeździć rowerem, a Kacpra Brzyskiego czekał jeszcze trening uczniowie przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem p. Anny Zakostowicz zostając na dodatkowe zajęcia w poniedziałki i czwartki. Za uczestników trzymamy mocno kciuki.


Konkurs języka angielskiego ANGLOFUN - 8.04.2014r.

Dnia 8 kwietnia 2014 roku nasza szkoła wraz z Centrum Języka Angielskiego Helen Doron w Łęcznej zorganizowały Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego ANGLOFUN. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Ludwin p. Andrzej Chabros. Zadania konkursowe przeprowadzone zostały w bardzo aktywnej i interesującej formie, dzięki temu nasi mali uczestnicy świetnie się bawili i dzielnie odpowiadali na wszystkie pytania. W przygodzie z językiem angielskim uczestniczyły dzieci z przedszkoli z powiatu łęczyńskiego. I miejsce zajęły ex aequo Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej oraz Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej. II miejsce Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej, III miejsce ex aequo Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej oraz Przedszkole w Piasecznie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Uczestnikom konkursu dziękujemy za udaną zabawę i zapraszamy ponownie za rok.
Sprawdzian Szóstoklasisty - 01.04.2014r.

We wtorek 1 kwietnia uczniowie klasy VI pisali Sprawdzian Szóstoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Jest to jeden z warunków ukończenia szkoły. Na sprawdzianie badane są następujące umiejętności: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Nasi uczniowie opuścili salę w dobrych humorach, choć niektórzy przyznawali, że mogło być lepiej...

Mocno trzymamy kciuki za ich sukcesy!


Pierwszy Dzień Wiosny - 21.03.2014r.

W piatek 21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę!

Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się od 66-dniowej wyprawy do Azji, w którą zabrało nas Biuro Turystyczne Tairon z Łęcznej. Panowie podzielili się z nami wspomnieniami z podróży do Chin, Indii i Tybetu, opowiedzieli ciekawostki o tych krajach, pokazali wspaniałe zdjęcia. Pozytywnie zaskoczył nas Jakub Majewski z klasy V, który wykazał się ogromną wiedzą o Chinach.

Później uczniowie z klasy III należący do Klubu Ekologa, pod opieką pani Haliny Miki, przedstawili inscenizację "W czystej wodzie zdrowa ryba". Po przedstawieniu zaprezentowano hasła ekologiczne namalowane przez uczniów i ich rodziny, a następnie wszyscy uczniowie włączyli się do malowania swoich haseł.

Na zakończenie, w ramach Dnia Talentów, obejrzeliśmy występy uczniów. Pierwsi swój taniec zaprezentowali uczniowie klas V-VI, którzy jako Ego Trip zatańczyli do piosenki "Toca Toca" zespołu Fly Project. Adam Chromiec z klasy V opowiedział dowcip o Jasiu i Batmanie, Natalia Czapska z klasy VI zaśpiewała piosenkę Ewy Farnej "Maska", a Marcelina Gajos z klasy VI piosenkę "Ale jestem" z repertuaru Anny Marii Jopek. Na zakończenie wysłuchaliśmy recitalu Michała Smyka z klasy IV. To już drugi mini-koncert Michała w naszej szkole i mamy nadzieję, że nie ostatni. Tym razem usłyszeliśmy m.in. "A ja mam swą gitarę", "Lato, deszczowe lato", "Balladę o Krzyżowcu", "Czarownicę" i "Smak i zapach pomarańczy".


Sukcesy Kacpra Brzyskiego ucznia kl.III

Niezwykle utalentowany, urodzony zdobywca laurów sportowych, nigdy nie wraca z zawodów sportowych bez dyplomu. BRAWO!!! A oto jego niezwykłe sukcesy w roku szkolnym 2013/2014:

- III miejsce w Igrzyskach Gminy Ludwin w tenisie stołowym chłopców młodszych,
- V miejsce w ,,Igrzyskach '' Powiatowym turnieju badmintona w kategorii chłopców mł.,
- III miejsce w Igrzyskach Gminy Ludwin w drużynowym tenisie stołowym chłopców mł.,
- Najlepszego Strzelca w Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznik 2004 i młodsi,
- I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Zdrowy i trzeźwy styl życia",
- Najlepszego Zawodnika w Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznik 2003 i młodsi,
- Najlepszego Bramkarza w Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznik 2003 i młodsi z Cyklu Orlik Cup "OD ORLIKA DO ZAWODNIKA",
- II miejsce w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej "KŁOSIK CUP" o Puchar Wójta Gminy Chełm chłopcy rocznik 2003,
- II miejsce w eliminacjach powiatowych (chłopcy U-10) Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"(finał wojewódzki odbędzie się 02.IV.2014r. w Zamościu - trzymamy kciuki za KACPRA i drużynę).

Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!


Recital Michała Smyka z klasy IV - 12.03.2014r.

Dnia 12 marca 2014r. miał recital uczeń klasy IV Michał Smyk, który gra na gitarze. Chłopiec uczęszcza na zajęcia do Ogniska Muzycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie. Chłopiec miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności w związku z otwarciem świetlicy w Nadrybiu. Jego występ wzbudził gromkie oklaski kolegów.


Konkurs ortograficzny - 11.03.2014r.

11.III.2014r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie odbył się konkurs o tytuł ,,MISTRZA ORTOGRAFII". Celem konkursu było wyłonienie spośród uczniów szkół podstawowych Gminy Ludwin MISTRZA ORTOGRAFII. Konkurs przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych, tj.: młodszej - kl. II-III, starszej - kl. IV. Uczniowie musieli napisać dyktando oraz wykazać się znajomością reguł ortografii polskiej wypełniając pracę w formie testu. Oto nasi nagrodzeni:

KALINA SKOCZYLAS - uczennica klasy III - nauczyciel uczący p. Anna Zakostowicz zdobyła:
I miejsce w GMINNYM KONKURSIE o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII w kategorii kl. II-III
I miejsce za prawidłowe rozwiązanie testu ortograficznego w kategorii kl. II-III

NATALIA JUNG - uczennica klasy IV - nauczyciel uczący p. Angelika Gregorowicz zdobyła:
III miejsce w GMINNYM KONKURSIE o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII w kategorii kl. IV
I miejsce za prawidłowe rozwiązanie testu ortograficznego w kategorii kl. IV

Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.Klasowe Noble kl.III - 10.03.2014r.

10.III.2014 r. w klasie III, pod opieką wychowawcy - pani Anny Zakostowicz, przyznano KLASOWE NOBLE. Uczniowie mieli za zadanie: wypełnienie karty do głosowania, przydzielenie nagród w każdej z podanych dziedzin zgodnie z uzyskanymi głosami, rozdanie medali wykonanych dla Klasowych Noblistów według własnego pomysłu. Oto laureaci KLASOWYCH NOBLI:

Weronika Sawicka - piękne mówienie
Kalina Skoczylas - bezbłędna ortografia
Martyna Piekarz - umiejętności matematyczne
Natalia Włodarczyk - prace plastyczne
Daniel Grabowski - wiedza przyrodnicza
Kacper Brzyski - sprawność fizyczna, obsługa komputera


Zaproszenie na spotkanie

Wójt Gminy Ludwin serdecznie zaprasza rodziców dzieci 5- i 6-letnich na spotkanie z przedstawicielem Kuratorium Oświaty w Lublinie Panią Bożeną Jedlińską oraz z Dyrektorami Szkół Podstawowych z terenu Gminy, w sprawie rekrutacji dzieci do szkół i oddziałów przedszkolnych.

W roku szkolnym 2014/2015 wszystkie dzieci 6-letnie urodzone w okresie 1 stycznia - 30 czerwca 2008 r. będą objęte obowiązkiem szkolnym. Dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r., czyli od 1 lipca do 31 grudnia, pójdą obowiązkowo do szkoły od 1 września 2015 r. W związku z tym, że 14 listopada 2013 r. weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa, na spotkaniu zostaną omówione zawarte w niej rozwiązania i regulacje dotyczące objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich oraz informacje na temat przygotowania szkół do przyjęcia sześciolatków. Podejmowany będzie temat jak ważna dla rozwoju dziecka jest wcześniejsza edukacja w szkole

Spotkanie odbędzie się 11 marca 2014 r. o godz. 16:00 w Centrum Spotkań Kulturalnych w Ludwinie.

Szanowni Państwo, bardzo liczę na Państwa przybycie, ponieważ naszym wspólnym pragnieniem jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do spotkania z przyjazną szkołą.
Zapisy do Przedszkola w ramach projektu "Przedszkolandia - raj dla dziecka"

Zapraszamy chętne dzieci do przedszkola unijnego – REKRUTACJA TRWA!

„Przedszkolandia – raj dla dziecka” to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci czują się bezpiecznie i są szczęśliwe. To bogato wyposażone miejsce zabaw i nauki. Zajęcia prowadzi miła wykwalifikowana kadra. Bezpłatnie gwarantujemy zajęcia z podstawy programowej oraz bezpłatne zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka angielskiego i logopedii.

Oferujemy miejsca dla dzieci 3- i 4-letnich. Zgłoszenia przyjmujemy w godzinach 7.30- 15.00 do końca marca 2014 r. w sekretariacie szkoły.

Rodziców zainteresowanych zapraszamy wraz z dziećmi do obejrzenia naszego przedszkola i rozmowy z nauczycielem oraz dyrekcją codziennie w godzinach 7.30- 15.00.

Zapraszamy również na dni otwarte w przedszkolu w dniach 03 – 28 marca 2014 r.
Spotkanie z klaunem Waldusiem - 06.03.2014 r.

6 marca kolejny już raz odwiedził naszą szkołę klaun Walduś, który potrafi rozbawić wszystkie dzieci, nawet największych "smutasów".

Tak też było i tym razem. Klaun Walduś swoim strojem i humorem wesoło bawił małych widzów. Podekscytowane dzieciaki z ciekawością oglądały jego pokazy, niektóre z nich próbowały nawet wesprzeć go biorąc czynny udział w jego sztuczkach. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Występ klauna Waldusia miał nie tylko charakter zabawowy, ale także edukacyjny.


Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!"

27 lutego 2014 roku naszą szkołę odwiedził pracownik KRUS w Łęcznej, który poprowadził spotkanie na temat zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Najpierw uczniowie obejrzeli film, w którym ukazane były zagrożenia podczas zabaw i pracy w gospodarstwie rolnym, a następnie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!". Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Dorota Stachal.


Poleski Park Narodowy w naszej szkole

26 lutego 2014 roku naszą szkołę odwiedził pracownik Poleskiego Parku Narodowego, który przyjechał do nas z bardzo ciekawą prezentacją multimedialną na temat żółwia.

Opowiedział nam, gdzie można spotkać żółwia i na czy polega jego ochrona w Polsce. Zaprosił nas także do Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki przyrodnicze oraz rajd rowerowy Nałęcz, a także ośrodka dydaktycznego w Urszulinie na ciekawe zajęcia.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów dostał bardzo ciekawe i pięknie wydane foldery.


Konkurs Powiatowy "Moja szkoła w ruchu"

Dwie uczennice z naszej szkoły - Gabriela Staniak i Natalia Czapska, zakwalifikowały się do powiatowego konkursu pt. "MOJA SZKOŁA W RUCHU" zorganizowanego w ramach działań Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Dziewczęta wykonały interesujące prace i zdobyły III miejsce na szczeblu powiatowym. W nagrodę otrzymały dyplomy i gry komputerowe rozwijające matematyczne myślenie.

Koordynatorem akcji i organizatorem konkursu w naszej szkole jest pani Natalia Kaszyca.

GRATULUJEMY!


Cała Polska Czyta Dzieciom - 20.02.2014r.

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom", której liderem jest p. A. Zakostowicz organizowane są konkursy literackie i plastyczne. Rozstrzygnięto już następujące konkursy:

01.X.2013r. literacki pt.: ,,Jesienne opowiadanie"

Patrycja Kruk I miejsce

14.XI.2013r. plastyczny pt.: ,,Ulubiona postać z bajki"

Kacper Brzyski I miejsce
Daniel Grabowski II miejsce
Krzysztof Filipczuk III miejsce

16.XII 2013r. plastyczny pt.: ,,Ozdoba choinkowa"

Agatka Kowalczuk " I miejsce

11.II.2014r. plastyczny pt.: ,,Moje ulubione zwierzę"

Martyna Piekarz I miejsce
Krzysztof Filipczuk II miejsce
Patrycja Kruk III miejsce
Agatka Kowalczuk IV miejsce


Zapraszamy inne klasy do udziału w konkursach. Czekają ciekawe, własnoręcznie wykonane nagrody przez uczniów kl. III.


Konkurs SKO "Oszczędzanie się opłaca" - 18.02.2014r.

Dnia 18.02.2014 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników konkursu SKO pt. "Oszczędzanie się opłaca", zorganizowanego przez p. Natalię Kaszyca.

Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, barwne i interesujące. W konkursie zostały nagrodzone uczennice:


Adrianna Ścierka - kl. "0"
Gabriela Staniak - kl. V
Justyna Ścierka - kl. VI
Natalia Czapska - kl. VI

Z rąk Pani dyrektor dziewczęta otrzymały gratulacje oraz miłe upominki - kaszkiety, piłkę, magnetyczne zakładki do książki i wiele braw od całej społeczności szkolnej.


Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Łęcznej - 13.02.2014r.

13.II.2014r. uczniowie z kl. I, II, III, V byli na "innej lekcji niż zwykle", bo w muzeum w Łęcznej.

Poznali "Historię miasta i dawne jarmarki", a później mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi. Ciekawe i estetycznie wykonane prace zabrali ze sobą.


V Międzyszkolny Konkurs w Nadrybiu - 11.02.2014r.

Dnia 11 lutego 2014r. odbył się V Międzyszkolny Konkurs "Moja mała ojczyzna. Postanie Styczniowe. Jan i Kazimierz Bogdanowicz na tle dziejów Polski" organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu. Honorowy patronat nad konkursem objęli: starosta Powiatu Łęczyńskiego p. Adam Niwiński i Wójt Gminy Puchaczów p. Adam Grzesiuk. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VI . Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Siczek, zaś wyróżnienia otrzymały: Izabella Szpitun i Wiktoria Elert. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 25 lutego. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Angelika Gregorowicz.


Dzień Babci i Dziadzia - 4.02.2014

W dniu 4 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia.

Dzieci z oddziału przedszkolnego z zapałem przygotowywały do tak miłego święta. Własnoręcznie wykonały laurki i drzewka szczęścia, które wręczyły swoim Babciom i Dziadziom w czasie spotkania. Podczas części artystycznej zaprezentowały wesołe wierszyki, piosenkę oraz z gracją zatańczyły taniec Menuet.

Uczniowie klas I i II przygotowali wiersze i piosenki, natomiast uczniowie kl.III wystawili baśń ,,Królowa Śniegu". Wnuczęta składały życzenia, wręczając laurki i drobne upominki. Na koniec rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Goście nie kryli łez wzruszenia.


"Wszystkie Kolory Świata"

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w światowym projekcie UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA koordynatorem szkolnym projektu została p. A. Zakostowicz. W ramach akcji uczniowie i rodzice szyli charytatywne laleczki, które są symbolem pomocy, jakiej chcemy udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. 30.I.2013 r. odbyła się wystawa połączona z aukcją. WYSTARCZYŁO 10 zł, ABY URATOWAĆ ŻYCIE DZIECKA W CZADZIE.

Nam udało się zebrać 750 zł. Pieniądze przekazaliśmy na zakup szczepionek przez UNICEF.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej szlachetnej akcji.


"Zboża zjadamy, energię z nich mamy"

Od października do grudnia 2013 roku w oddziale przedszkolnym pani Natalia Kaszyca przeprowadziła akcję "Zboża zjadamy, energię z nich mamy" w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia oraz przeczytać sprawozdanie z przebiegu akcji.

Sprawozdanie z realizacji akcji "Zboża zjadamy, energię z nich mamy".

"Bezpieczne ferie zimowe" - 18.01.2014r.

18.01.2014r. klas III z wychowawczynią p. A. Zakostowicz przygotowała apel ,,Bezpieczne ferie zimowe". Uczniowie prezentowali w czasie apelu wiersze, piosenki i przestrogi mające na celu uwrażliwienie uczniów na zdrowe i bezpieczne spędzenie ferii zimowych. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: "Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe".

Oto nagrodzeni:


Morawska Oliwia kl.II
Sawicka Weronika kl.III
Gabriela Staniak - kl. V
Czapska Natalia kl.VI
Elert Wiktoria kl.VI
"Gwiazdka dla Afryki"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym UNICEF "Gwiazdka dla Afryki". Obejrzeli film i prezentację multimedialną, z których dowiedzieli się z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających. Później zastanowili się jak możemy im pomóc. W domach wspólnie z całymi rodzinami przygotowali kartki świąteczne i prezenty. Kiermasz kartek i prezentów odbył się 20.XII.2013 r. podczas spotkania opłatkowego, na które zaproszone były władze samorządowe, rodzice. Kiermasz poprowadziły uczennice klasy III: Martyna Piekarz, Weronika Sawicka, Kalina Skoczylas, koordynatorem szkolnym projektu była p. A. Zakostowicz.

Zebraliśmy kwotę 505 zł. która została przesłana do Unicef Polska.
Dzięki tej akcji zostaną zakupione szczepionki, jako najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Koszt jednej dawki szczepionki przeciw odrze to 0,94 zł

Dziękujemy darczyńcom oraz organizatorom, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie.


Spotkanie opłatkowe - 18.12.2013r.

18 grudnia 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Brali w nim udział uczniowie i pracownicy naszej szkoły, emeryci, rodzice oraz zaproszeni gości - pan Andrzej Chabros - Wójt Gminy Ludwin, Ksiądz Proboszcz Waldemar Taracha, pan Szymon Czech - Sekretarz Gminy Ludwin, pani Małgorzata Wiączek - Radna Gminy Ludwin oraz sołtysi - pani Alicja Sędłak i pan Marek Wach.

W świątecznej atmosferze rozpoczął się występ najmłodszych aktorów - przedszkolaków. Następnie starsi uczniowie przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Wszyscy uczestnicy spotkania przyłączyli się do wspólnego śpiewu kolęd, a na zakończenie pan Wójt złożył zebranym świąteczne życzenia.

I my również przyłączamy się do życzeń:


Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszy Wam i Waszym Bliskim
przez cały Nowy Rok.

Niech ten nadchodzący Nowy - 2014 - będzie szczęśliwy.
Niech obfituje w osobiste sukcesy
i przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań.

Spotkanie z górnikiem - 4.12.2013r.

Tradycyjnie, jak co roku 4 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprosili na spotkanie górników. Naszymi gośćmi byli: pan Ryszard Malinowski - górnik 3-go stopnia, obecnie już na emeryturze oraz pan Piotr Staniak - górnik z oddziału GRP-4, pracujący w kopalni Bogdanka od 8 lat.

Nasi goście opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, wyjaśnili, dlaczego święto górników nazywane jest "Barbórką", przypomnieli o niebezpieczeństwach grożących górnikom podczas ich pracy. Odpowiadali także na ogromną liczbę pytań zadawanych przez ciekawskich i chętnie pozowali do zdjęć.

Uczniowie podziękowali za barwne opowieści piosenkami i wierszami. Wręczyli także samodzielnie przygotowane laurki.


Akcja "Za jeden uśmiech"

Mali pacjenci Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej z Dziecięcego Szpitala Klinicznego na Chodźki w Lublinie walczą z chorobami układu krwiotwórczego oraz nowotworami. Razem z personelem medycznym i rodzicami co dzień toczą bitwy z białaczką, chłoniakami złośliwymi, nowotworami mózgu i kości, anemią, różnymi postaciami niedokrwistości i skaz krwotocznych tj. małopłytkowość czy hemofilia. Wyniki ich leczenia są porównywalne do uzyskiwanych w najlepszych ośrodkach na świecie.

Mimo atmosfery walki i wielomiesięcznych pobytów dzieci na oddziałach szpitala w Klinice nie zmienia się jedno – dzieci zawsze są dziećmi. Nowe kredki, milusińska przytulanka podczas zmagań z chemioterapią czy zabawna książeczka czytana przed snem czynią cuda!

Koordynatorem zbiórki artukułów szkolnych (kredek, mazaków, długopisów, nożyczek, bibuły, kolorowego papieru, farb, brokatu, nożyczek itd.), pluszaków, zabawek edukacyjnych i książek dla małych pacjentów Kliniki w ramach akcji "Za jeden uśmiech" był Zespół Szkół w Ludwinie. Nasza szkoła włączyła się również w tę akcję. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wzięli w niej udział.


Ogólnopolska Akcja "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" - 27.11.2013r.

27.XI.2013 r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Akcja "Wypadki na drogach - porozmawiajmy". W tym dniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Dzieci na drodze" przygotowaną przez koordynatora akcji p. Annę Zakostowicz. Później odbył się konkurs pt.: "Czy znasz znaki drogowe?" Uczniowie utrwalili wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a także o znakach i sygnałach drogowych. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do bardziej świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa uczniów w ruchu drogowym.
Zabawa andrzejkowa - 24.11.2013r.

24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Dzieciom z młodszej i starszej grupy wiekowej nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Tego dnia nie zabrakło także ciekawych wróżb. Ich różnorodność sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niezwykłą pomysłowością wykazały się także uczennice klasy VI, które przygotowały sobie barwne przebrania.

Zabawa była naprawdę udana!


Narodowe Święto Niepodległości - 11.11.2013r.

11 listopada to dla nas Polaków największe święto narodowe. W 1918 roku po zakończeniu I wojny światowej, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Odzyskanie niepodległości i zjednoczenie ziem trzech zaborów po przeszło 120 latach niewoli jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski XX wieku. Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo. To data - symbol, bo wolność zawitała wówczas do polskich domów. Od chwili wymazania Rzeczypospolitej z politycznej mapy Europy Polacy nie zrezygnowali nigdy w pełni z walki o niepodległość.

W piątek 8 listopada uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno - muzyczny upamiętniający to wydarzenie.


Ślubowanie klasy I - 5.11.2013r.

5 listopada 2013 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły.

Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej śmiało wkroczyły na scenę i przedstawiły swój program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pani Grażyny Sacawy - Kuźmicz - wychowawczyni klasy.

Następnie przyszła kolej na sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, gdyż dzieci musiały odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Samorząd Szkolny. Odpowiedzi były bezbłędne.

Po tym sprawdzianie nastąpiła długo oczekiwana chwila - dyrektor szkoły pani Elżbieta Wróbel dokonała symbolicznego aktu pasowania każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci z powagą składały przysięgę i wpisywały się do pamiątkowej księgi. Po części oficjalnej udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.


Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2013r.

14 października Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizował Dzień Samorządności. Tego dnia uczniowie klasy VI przejęli rolę nauczycieli i podjęli się trudu nauczania swoich młodszych kolegów.

Uczniowie bardzo dobrze się bawili i sprostali zadaniu. Podsumowując ten dzień stwierdzili, że przyjemnie jest być nauczycielem, ale w ich przypadku - tylko przez jeden dzień. Zobaczyli, że nie jest to łatwa praca i że przygotowanie lekcji wymaga sporo wysiłku.

Tego dnia nie zapomnieli także złożyć wszystkim pracownikom oświaty życzeń:


"By czasu starczało na wszystko,
Aby w sukcesy obrodziło,
A to co dobre, na lepsze się zmieniło!..."


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2013/2014

Dyrektor szkoły podstawowej w Piasecznie informuje, że roku szkolnym 2013/2014 następujące dni będą wolne od zajęć dydaktycznych: 14.10.2013r., 02.01.2014r., 03.01.2014r., 01.04.2014r., 02.05.2014r., 20.06.2014r.

Podczas dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych szkoła organizuje zajęcia wychowawczo - opiekuńcze dla uczniów, dlatego rodzice uczniów potrzebujących opieki są zobowiązani do przekazania tych informacji wychowawcy klasy, nie później niż na 3 dni robocze przed danym dniem wolnym, w sposób uzgodniony z wychowawcą.


XIII Kryterium Kolarskie "O Grono Jarzębiny" - 16.09.2013r.

W niedzielę 16 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kryterium kolarskim "O Grono Jarzębiny" i odnieśli spore sukcesy!

Pierwsze miejsce zajął Hubert Bondyra, drugie Filip Wojciechowski, czwarte Wiktoria Elert, a ósme Jakub Majewski. Jakubowi szczęście sprzyjało także w losowaniu nagród - wylosował rower! Mniej szcześcia mieli Kacper Łoziński, który zaliczył upadek na trasie, oraz Kacper Kałdunek, który nie dojechał do mety z powodu przebitej opony.

Sukces odniósł także nasz absolwent Jakub Aleksandrowicz plasując się na najwyższym stopniu podium.

Naszym sportowcowm GRATULUJEMY!


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 r - harmonogram

8.00 - msza św. w kościele parafialnym w Rogóźnie
9.00 - uroczyste rozpoczęcie w naszej szkole

Autobus przewiezie dzieci do kościoła (pierwszy kurs od strony Kaniwoli około godz. 6.40), a po mszy świętej z kościoła do szkoły. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasecznie serdecznie zaprasza Rodziców ze swoimi dziećmi na mszę świętą.


Nasza szkoła

W zakładce Nauczyciele można sprawdzić godziny konsultacji nauczycieli z Rodzicami w roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy Rodziców do spotkań z nauczycielami. Zachęcamy także Rodziców i Uczniów do wyrażania sugestii i opinii o naszej szkole.

Jednocześnie informujemy, że Dyrektor szkoły jest do dyspozycji Rodziców, Uczniów i Nauczycieli w godzinach 7.00 do 15.00, a jeżeli jest obecny w szkole - także w godzinach późniejszych.


Regulamin projektu "PRZEDSZKOLANDIA - RAJ DLA DZIECKA"

Poniżej można pobrać regulamin projektu "PRZEDSZKOLANDIA - RAJ DLA DZIECKA"

REGULAMIN


Nowe projekty w roku szkolnym 2013/2014

Od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku realizować będziemy w naszej szkole projekt "Szkoła nowych umiejętności" dofinansowany ze środków europejskich (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2). W ramach projektu wsparciem objęci zostaną wszyscy uczniowie klas IV - VI. Przewidziano dla nich liczne zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, specjalistyczne i dodatkowe. Wszyscy uczniowie klasy VI obligatoryjnie będą uczestniczyć w zajęciach z matematyki i języka angielskiego (w wymiarze po 1 godzinie tygodniowo). Dodatkowo przewidziano dla uczniów następujące zajęcia dodatkowe: kompensacyjno - ortograficzne, korekcyjno - gimnastyczne, socjoterapeuczne, pływackie, a także zajęcia z arterapii oraz przedsiębiorczości/ICT. W ramach zajęć przewidziano poczęstunek dla uczniów oraz dodatkowy dowóz autobusu szkolnego. Planowane są także wyjazdy: do teatru w Lublinie oraz Narodowego Banku Polskiego i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wszystkie zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

Już dziś zachęcamy do pobrania w sekretarciacie deklaracji do udziału w projekcie. Tym samym rozpoczynamy rekrutację na udział w zajęciach w ramach projektu "Szkoła nowych umiejętności".

Od 1 sierpnia 2013 roku do 30 czerwca 2015 roku realizować będziemy także projekt "PRZEDSZKOLANDIA - RAJ DLA DZIECKA" dofinansowany ze środków europejskich (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.1). W ramach tego projektu w latach 2013/2014 oraz 2014/2015 zostaną utworzone dodatkowe grupy przedszkolne 16-osobowe dla dzieci 3 i 4-letnich. W ramach zajęć realizowana będzie podstawa programowa wychowania przedszkolnego, zajęcia dodatkowe z rytmiki i języka angielskiego oraz zajęcia logopedyczne. Zajęcia będą się odbywały w odnowionej i specjalnie do tego celu wyposażonej sali nr 15.Absolwenci naszej szkoły z sukcesami

Absolwenci naszej szkoły w Gimnazjum Publicznym w Ludwinie osiągają wyniki w nauce zbliżone do tych, jakie osiągali w naszej szkole. Zdobywają także nagrody w różnych konkursach.

Nasz absolwent Filip Kukawka zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim. Michał Huszaluk natomiast pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej w Łęcznej.

Ogromnie cieszą nas ich sukcesy.


Podsumowanie projektu "Szkoła równych szans" realizowanego w roku szkolnym 2012/2013

Od 1 listopada 2012 roku do 30 czerwca 2013 roku realizowaliśmy w naszej szkole projekt "Szkoła równych szans" dofinansowany z funduszy europejskich (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2). Zajęciami z projektu objęte były wszystkie dzieci naszej szkoły.

Realizowaliśmy zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze: kompensacyjne, korekcyjne, logopedyczne dla klas O - III, zajęcia z matematyki dla klasy III i klasy VI oraz zajęcia z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, humanistycznych, języka angielskiego i języka niemieckiego dla klas IV - VI. Oprócz tego w ramach projektu odbywały się zajęcia dodatkowe: teatralno - muzyczne, dziennikarsko - medialne, informatyczne/ICT, taneczno - sportowe i pływackie na basenie. Każde dziecko zostało także objęte pomocą psychologiczno - pedagogiczną. Celem zajęć było pobudzenie motywacji do samodoskonalenia, kreowanie większej pewności siebie i poczucia własnej wartości oraz zaspokojenie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.

W ramach projektu realizowane były dla naszych uczniów wycieczki edukacyjne - do Centrum Nauki Kopernik oraz do Teatru Wielkiego i Telewizji Polskiej S.A. w Warszawie. Zakupiliśmy też wiele pomocy dydaktycznych do zajęć oraz wyposażenia sal lekcyjnych (m.in. tablicę multimedialną, projektor, tablice korkowe, flanelowe i magnetyczne, urządzenia wielofunkcyjne, odtwarzacze CD, laptopy, bindownicę, laminator).

Aby uczniowie mogli bez żadnych przeszkód uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu zostały także przewidziane dla nich dodatkowe odwozy autobusu szkolnego oraz poczęstunki (pizza, zapiekanka lub pączek i sok).


Wyprawka szkolna - 2013/2014

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie informuje, że można już składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu "Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2013/2014.

Termin składania wniosków o przyznanie wyprawki upływa z dniem 6 września 2013 r.


"PRZEDSZKOLANDIA - raj dla dziecka" - 01.08.2013 r.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko nauczyciel wychowania przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie

na podstawie Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. 1982 nr 3 poz. 19 z późn.zm) oraz Ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425 z późn.zm)

ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko - nauczyciel wychowania przedszkolnego w Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie - w ramach realizacji projektu "PRZEDSZKOLANDIA - RAJ DLA DZIECKA" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Więcej informacji w załączniku poniżej:


Pobierz ogłoszenie o naborze na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Pobierz załączniki do ogłoszenia.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pomoc nauczyciela

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie

na podstawie Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. 1982 nr 3 poz. 19 z późn.zm) oraz Ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425 z późn.zm)

ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko obsługi - pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego w Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie - w ramach realizacji projektu "PRZEDSZKOLANDIA - RAJ DLA DZIECKA" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Więcej informacji w załączniku poniżej:


Pobierz ogłoszenie o naborze na stanowisko pomoc nauczyciela.

Pobierz załączniki do ogłoszenia.Koncepcja pracy Naszej Szkoły

Poniżej można pobrać Koncepcję Pracy Naszej Szkoły. Wyraź opinię!

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY W PIASECZNIE

Wydarzenia w naszej szkole - rok szkolny 2012/2013


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 - 28.06.2013 r.

W piątek, tj. 28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. W tym dniu mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy VI, którzy uroczyście przekazali delegacji klasy V sztandar szkoły. Następnie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów kl. VI, V i III. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za wyniki w nauce i pilne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej. Aleksandra Siczek otrzymała nagrodę - tablet za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Stop przemocy i agresji" organizowany przez Vision Polska Sp. z o.o. Nagrody i podziękowania otrzymali również rodzice i wyróżnieni nauczyciele. Pod koniec spotkania słynnego poloneza zatańczyli również absolwenci klasy VI i uczniowie klasy V.


Poleski Park Narodowy - 18.06.2013 r.

18 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs "Uroki Poleskiego Parku Narodowego". Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat walorów przyrodniczych Poleskiego Parku Narodowego, utrwalenie wiadomości o różnych formach ochrony przyrody oraz rozbudzanie zainteresowań ekologiczno - przyrodniczych, szczególnie dotyczących najbliższej okolicy.

Uczniowie biorący udział w konkursie reprezentowali swoją szkołę w dwóch kategoriach - w indywidulanej pisali test wiedzy o PPN, w drużynowej prezentowali portfolio zawierające zdjęcia przyrodnicze najbliższej okolicy.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie ze wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą. Jury zachwyciło się także wspaniałymi kronikami przyrodniczymi. Fantastycznie spisał się Błażej Majewski, który zajął I miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Naszą szkołe reprezentowały także Karolina Wójtowicz (III miejsce) i Klaudia Krępacka. Do konkursu przygotowywała ich pani Halina Mika - nauczyciel przyrody.


Wycieczka na Roztocze - 3 - 4.06.2013 r.

W dniach 3 i 4 czerwca 2013 r. spędziliśmy niezapomniane chwile na Roztoczu. Wycieczka była znakomita, humory dopisywały. Nie popsuł ich nawet ulewny deszcz, który przywitał nas w Józefowie. Zdążyliśmy schronić się w baszcie, z której podziwialiśmy widok na kamieniołomy Babia Dolina i Puszczę Solską.

W Zamościu zobaczyliśmy Rynek Wielki, Akademię Zamojską, Pałac Zamojskich i Katedrę. W Zwierzyńcu obejrzeliśmy pomnik szarańczy, "Kościół na Wodzie" i stawy "Echo", będące ostoją konika polskiego. W Górecku Kościelnym spacerowaliśmy po rezerwacie przyrody "Szum", podziwialiśmy kapliczkę "na wodzie" i drewniany kościół barokowy. Po kolacji wybraliśmy się na nocne manewry w lesie. Była to wycieczka dla prawdziwych "twardzieli", nie wszyscy się na nią odważyli. Znaczna część grupy zdecydowała się zostać w pensjonacie. Pewnie przestraszyli się, gdy przewodnik zaczął opowiadać o niebezpieczeństwach, jakie mogły nas spotkać. Na pewno bali się wilków, niedźwiedzi i węży. :-)

Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy rezerwat "Nad Tanwią" w Parku Krajobrazowym Puszczy Solskiej. Później spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną "Św.Roch" w Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym. Na koniec zwiedziliśmy kapliczkę na wodzie, Sanktuarium i Muzeum Wsi w Krasnobrodzie.


Wycieczka do Warszawy - 09.04.2013 r.

W dniu 9 kwietnia 2013 roku w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Szkoła równych szans" dofinansowanego ze środków europejskich zwiedziliśmy w Warszawie Teatr Wielki oraz Telewizję Polską S.A. "od podszewki". Rozmawialiśmy z pracownikami tych instytucji i obserwowaliśmy ich pracę, zwiedzaliśmy garderoby teatralne, studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoratorskie, a nawet uczestniczyliśmy w nagraniu programu "Jaka to melodia".

Teatr Wielki w Warszawie stanowi siedzibę Opery Narodowej, Teatru Narodowego i Muzeum Teatralnego. Sala Moniuszki, będąca sceną główną, może pomieścić 1828 osób. Widownia składa się z parteru, amfiteatru i trzech balkonów. Sala Młynarskiego, zwana również sceną kameralną, posiada 248 miejsc. W dawnych Salach Redutowych umieszczone zostało natomiast Muzeum Teatralne, w którym zgromadzono rozmaite eksponaty, tak dokumenty jak i dzieła sztuki, obrazujące historię polskiego teatru operowego, dramatycznego i baletowego od XVIII w.

Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) to spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


Sprawdzian Szóstoklasisty - 04.04.2013 r.

We wtorek 4 kwietnia uczniowie klasy VI pisali Sprawdzian Szóstoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania w teście uczeń może uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną; szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Nasi uczniowie opuścili salę w doskonałych humorach. Trzymamy kciuki za ich sukcesy.


Wielkanoc - 27.03.2013 r.


"Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość."
[Jan Paweł II]


Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie serdecznie zapraszają na spotkanie wielkanocne, które odbędzie się w naszej szkole w środę 27 marca 2013 r. o godz.9.00.


XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Elfik" - 22.03.2013 r.

Dnia 22 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Elfik" dla klas VI. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów ze szkół: Nadrybie, Puchaczów, Ostrówek, Piaseczno, Dratów i Łęczna. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Karolina Wójtowicz, Arkadiusz Kamela i Krystian Czapski. Uczniowie rozwiązywali zestaw konkursowy składający się z 20 zadań zamkniętych i 2 zadań otwartych. Szkolna Komisja Konkursowa składająca się ze szkolnych koordynatorów konkursu sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów. Wspaniale spisała się Karolina, która uzyskując 39 punktów (na 48 możliwych) zajęła piąte miejsce. Zwycięzców nagrodzono, a każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek. Gratulujemy Karolinie sukcesu!


Wiosna z Pasją - 21.03.2013 r.


"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty..."


21 marca to początek kalendarzowej wiosny. W tym roku za oknem jeszcze panowała zima, dlatego postanowiliśmy zachęcić wiosnę do szybszego przyjścia. Zorganizowaliśmy Dzień Wiosny z Pasją. Były tańce, kabarety, śpiewy, wiersze. Rywalizację konkursową wygrali Chłopaki Do Wzięcia. Później wszyscy bawiliśmy się przy karaoke.


Wycieczka do Warszawy - 05.03.2013 r.

W dniu 5 marca 2013 roku w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Szkoła równych szans" dofinansowanego ze środków europejskich odwiedziliśmy w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik działa w swojej siedzibie nad Wisłą od listopada 2010 r. Jednak idea wybudowania w Warszawie takiego ośrodka pojawiła się w końcu lat 90. wraz z sukcesem Pikniku Naukowego oraz Festiwalu Nauki. W roku 2004 dzięki podpisanemu porozumieniu między prezydentem Warszawy, ministrem nauki i ministrem edukacji ruszył projekt budowy centrum nauki.

Program wycieczki:

Wystawa Człowiek a środowisko

1. Arena - sprawdzenie własnej sprawności fizycznej, porównanie z wynikami dzikich zwierząt.
2. Skąd się bierze woda i prąd elektryczny.
3. Eksponaty pozwalające zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu.
4. Ile wody zawiera ludzkie ciało?

Wystawa Korzenie cywilizacji

1. Budowa mostu wg projektu Leonarda da Vinci.
2. Prace archeologiczne z użyciem robotów podczas wykopalisk.
3. Gra na laserowej harfie.
4. Eksperymenty na eksponatach wodnych.

Wystawa Świat w ruchu

1. Eksperymentowanie - samodzielne wyprodukowanie prądu.
2. Jak powstaje tornado - obserwacje.
3. Skutki trzęsienia Ziemi.
4. Jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło - obserwacja.


"Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" - 14.01.2013 r.

Trwają zapisy na kolejną edycję warsztatów dla rodziców: "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Program zajęć obejmuje 10 spotkań, podczas których poruszymy następujące zagadnienia:

1. W jaki sposób rozmawiać i akceptować uczucia?
2. Jak stawiać dziecku granice?
3. Co zrobić, aby dziecko chciało współpracować z rodzicami?
4. W jaki sposób modyfikować niepożądane lub nieodpowiednie zachowania dziecka?
5. Jak zachęcać dziecko do większej samodzielności?
6. Jak pomóc dziecku udolnić się od grania narzuconych ról w domu i szkole?
7. W jaki sposób chwalić dziecko i budować adekwatne poczucie własnej wartości?

Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki o godz.16.00. Rozpoczęcie zajęć 21 stycznia 2013 r.

Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub osobisty. Ilość miejsc w grupie jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia prowadzą:
mgr Anna Bytys - pedagog
mgr Anna Ćwirzeń - psycholog

Więcej informacji i zapisy:
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Łęcznej
ul. Górnicza 3 nr tel. 81 462 25 89
www.pppleczna.pl

Boże Narodzenie - 25.12.2012 r.


"Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony…"


Radosnych świąt Bożego Narodzenia
bogatych w miłość Rodziny i wsparcie Przyjaciół,
rozświetlonych światłem betlejemskiej gwiazdy
i rozśpiewanych kolędą.
Dużo zdrowia i ludzkiej życzliwości w Nowym 2013 Roku
wszystkim Uczniom i ich Rodzinom
oraz wszystkim Przyjaciołom Naszej Szkoły


życzą

Dyrekcja i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
"Szkoła równych szans - 21.12.2012 r.

Poniżej można pobrać plan zajęć dodatkowych dla uczniów klas IV - VI realizowanych od 2 stycznia 2012 r. w ramach projektu "Szkoła równych szans".

Projekt pt. "Szkoła równych szans" realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Piasecznie w okresie 01.11.2012 - 30.06.2013 (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2)AKTUALIZACJA: 02.01.2013 - zmiana godzin zakończenia zajęć.


Spotkanie opłatkowe - 21.12.2012 r.

Tradycja łamania się opłatkiem swoje korzenie ma w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Nie miała początkowo związku z Bożym Narodzeniem, była symbolem komunii duchowej członków wspólnoty. Zwyczaj ten spotykany był w wielu krajach europejskich, w Polsce pojawił się pod koniec XVIII wieku i do dziś przetrwał.

Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem, bo przecież ludzie skłóceni nie zasiadają do wspólnego stołu.

W naszej szkole spotkanie opłatkowe odbyło się 21 grudnia. Brali w nim udział uczniowie i pracownicy naszej szkoły, emeryci, rodzice oraz zaproszeni gości - pan Andrzej Chabros - Wójt Gminy Ludwin, Ksiądz Proboszcz Waldemar Taracha, pan Kazimierz Kurlak - Radny Gminy Ludwin oraz sołtysi - pani Alicja Sędłak i pan Marek Wach.

Montaż słowno - muzyczny, bożonarodzeniowe dekoracje, wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia naszych Gości wprowadziły nas w piękny czas oczekiwania cudownych narodzin w Betlejem.Spotkanie z górnikiem - 11.12.2012 r.

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami i Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do szkoły pana Ryszarda Malinowskiego - górnika 3-go stopnia, obecnie już na emeryturze.

Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał z niektórymi maszynami i urządzeniami znajdującymi się pod ziemią oraz przypomniał o niebezpieczeństwach grożących górnikom podczas ich pracy. Cierpliwie odpowiadał także na wszystkie pytania - a było ich naprawdę mnóstwo. Uczniowie podziękowali za barwną opowieść piosenkami i wierszami, a na koniec wręczyły gościowi upominek - własnoręcznie wykonaną laurkę."Moda na odblaski ratuje życie" - 28.11.2012 r.

W dniu 28 listopada 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie promujące noszenie przez dzieci elementów odblaskowych. Rozpoczęło się ono od części artystycznej przygotowanej przez panią Annę Zakostowicz.

Uczniowie zaprezentowali piosenki o ruchu drogowym i zapoznali wszystkich obecnych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. W spotkaniu uczestniczyły także Panie Policjantki z Powiatowej Policji w Łęcznej, Pani Grażyna Mazur wygłosiła krótką prelekcję. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w Polsce jest ustawowy obowiązek noszenia odblasków przez dzieci do lat 15 oraz że człowiek, idący poboczem bez odblasku, jest widoczny w światłach samochodu z 20-30 m, natomiast idący poboczem z odblaskiem ze 150-300 m (w długich światłach nawet z 1 kilometra). Pan Szymon Czech - Sekretarz Gminy Ludwin, był także wraz z Panem Andrzejem Chabrosem - Wójtem Gminy Ludwin inicjtorem zakupu dla dzieci zabawnych odblasków. Dzieci ze szkoły dostały ponadto długopisy z logo Gminy Ludwin.

Na zakończenie części artystycznej odbył się pokaz mody, w którym uczniowie zaprezentowali ciekawe stylizacje z elementami odblaskowymi. Pokaz wywołał ogromne owacje wśród zgromadzonej publiczności.

Na koniec jeszcze raz apelujemy do uczniów - NOŚCIE ODBLASKI! Zbliża się zima i wieczory są znacznie dłuższe. Poruszając się po drodze, jesteś uczestnikiem ruchu drogowego. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, powinieneś być widoczny na drodze."Let's play with colours" - 27.11.2012 r.

W dniu 27 listopada 2012 roku uczniowie klasy I rywalizowali ze sobą w klasowym konkursie z języka angielskiego "Let's play with colours". Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych uczniów do nauki języka angielskiego oraz sprawdzenie swojej wiedzy na tle kolegów z tej samej klasy. Dzieci bardzo się zaangażowały, poziom był naprawdę wysoki.

Wszystkim pierwszoklasistom GRATULUJEMY!


POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W TRYBIE
Przetargu nieograniczonego
Znak sprawy: BIP Za..271.19.2011


Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia


Na podstawie art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.)

na
Zakup i dostawę pomocy dydaktycznych, wyposażenia i komputerów
wraz z dostawą w ramach projektu pt. "Szkoła równych szans"
realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2
Program Operacyjny
Kapitał Ludzki
Narodowe Święto Niepodległości - 09.11.2012 r.

W niedzielę 11 listopada 2012 roku przypada 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.

Proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości był procesem stopniowym. 11 listopada 1918 roku zakończyła się pierwsza wojna światowa po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim. Władzę wojskową przekazano Józefowi Piłsudskiemu, powierzając mu jednocześnie misję tworzenia rządu.

Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości i do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938.

W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca - datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. Święto obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL-u w 1989 roku pod zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości.

W piątek 9 listopada uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno - muzyczny upamiętniający to wydarzenie.


Festyn rodzinny Niedziela z Rodziną na sportowo - 21.10.2012 r.

W niedzielę 21 października 2012 roku odbył się w naszej szkole festyn rodzinny Niedziela z Rodziną na sportowo.


13.00 - powitanie zaproszonych gości
13.05 - występy uczniów
13.10 - rozgrywki sportowe
14.00 - rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków
  • degustacja potraw przygotowanych przez Rodziców
  • tańce i zabawy przy muzyce
  • przejażdżki na kucykach
  • zjeżdżalnia "Zamek"

Ślubowanie klasy I - 19.10.2012 r.

Dzień 19 października 2012 r. dla pierwszoklasistów i ich rodziców na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia dzieci Ślubowały i były Pasowane na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym maluchów, którzy byli oklaskiwani gromkimi brawami. Dzieci śmiało powtarzały rotę ślubowania. Pani Dyrektor Elżbieta Wróbel pasowała uczniów olbrzymim ołówkiem.


Szkolenie dla nauczycieli - 16.10.2012 r.

We wtorek 16 października odbyło się szkolenie dla nauczycieli z obsługi nowej tablicy interaktywnej, umożliwiającej wykorzystywanie na lekcjach techniki komputerowej. Tablice są nagrodami w uczniowskim konkursie promującym fundusze unijne. Otrzymało je 40 wiejskich szkół na Lubelszczyźnie. Nasza szkoła wzbogaciła się o taki sprzęt dzięki Milenie Łabęckiej, której plakat promujący Regionalny Program Operacyjny wygrał w konkursie Urzędu Marszałkowskiego.

Na interaktywnej tablicy można pisać elektronicznym pisakiem, a także wykorzystywać wirtualne przybory, takie jak linijka czy cyrkiel, wyświetlać mapy, przedstawiać prezentacje multimedialne, oglądać filmy dvd. Można łączyć się z internetem i rejestrować w pamięci wszystkie zapisy.

Tablica jest potężnym narzędziem w ręku przygotowanego do jej wykorzystania w procesie dydaktycznym nauczyciela, który ciągle poszukuje lepszych metod i sposobów przekazywania i utrwalania wiedzy. Wizualizacja, kolorystyka oraz udźwiękowienie wpływa na podniesienie stopnia przyswajania przez uczniów nowych wiadomości. Oczywiście nie wszystkie lekcje powinny być prowadzone z użyciem tablicy interaktywnej. Pozostaje wiele zagadnień, które uczniowie muszą realizować w tradycyjny sposób i nabywać umiejętności dotychczasowymi metodami, chociażby konieczność nabycia przez uczniów sprawności rachunkowej. Mamy jednak nadzieję, że stosowanie jej w naszej szkole zmotywuje uczniów do pracy, podniesie ich zainteresowanie nauką, wyzwoli aktywność i chęć poznania, przyspieszy i ułatwi nabywanie różnorodnych umiejętności oraz wyzwoli ich twórczość..Dzień Edukacji Narodowej - 12.10.2012 r.

W piątek 12 października 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty i własnoręcznie wykonane przez uczniów przepiękne laurki.

Tradycyjnie tego dnia uczniowie klasy 6 zamieniają się z nauczycielami rolami i sami prowadzą lekcje. Pomysł świętowania zrodził się z potrzeby zabawy przez naukę, aby pokazać uczniom, że nauczyciel to ktoś, na kim ciąży duża odpowiedzialność. To także sposób pokazania młodzieży, jak trudno dziś sprostać oczekiwaniom młodego pokolenia, które chciałoby aby lekcje były "fajne", a nauczyciel niewymagający.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 lekcje rozpoczynać się będą o godzinie 7.50. Autobus szkolny w I semestrze kursować będzie od strony Rogóźna.

Na najbliższy rok szkolny proponowane są zmiany w dożywianiu dzieci. Proponuje się, aby obiad złożony był tylko z jednego dania - 2 razy w tygodniu tylko z drugiego dania, 3 razy w tygodniu tylko z zupy. Prosimy rodziców dzieci dożywiających się o opinie w tej sprawie.3 września 2012 r - harmonogram

8.00 - msza św. w kościele parafialnym w Rogóźnie
9.00 - uroczyste rozpoczęcie w naszej szkole

Autobus przewiezie dzieci do kościoła (pierwszy kurs od strony Rogóźna około godz. 6.40), a po mszy świętej z kościoła do szkoły. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasecznie zwraca się z prośbą, aby w kościele w czasie mszy świętej dzieci przebywały pod opieką rodziców.


Wyprawka szkolna - 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie informuje, że można już składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu "Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2012/2013.

W tym roku po raz pierwszy projektem zostaną objęte także dzieci z klasy IV.

Termin składania wniosków o przyznanie wyprawki upływa z dniem 5 września 2012 r.

Wydarzenia w naszej szkole - rok szkolny 2011/2012


Rozstrzygnięcie konkursu „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat”

W dniach 4-15 czerwca 2012 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej prezentującej efekty wykorzystania środków unijnych z RPO. Forma pracy była dowolna. Można ją było namalować, naszkicować, zrobić wycinankę lub kompozycję z gotowych zdjęć. Uczestnictwo w konkursie dawało szansę zarówno uczniom, nauczycielom jak i pozostałym mieszkańcom gminy, na lepsze poznanie tematyki funduszy unijnych, jak również przybliżało dotychczasowe efekty realizacji RPO.

Prace oceniło profesjonalne jury: Jarosław Koziara (znany lubelski artysta plastyk), Anna Nawrot-Gryka (prowadzi Galerię Białą w Lublinie) i Bernard Homziuk (wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni Malarstwa i Rysunku). Jury brało pod uwagę następujące kryteria: plastyczne - kreatywność, oryginalność, kompozycja, umiejętność użycia technik plastycznych, czytelność przekazu artystycznego, estetyczne wykonanie prac oraz kryterium zgodności treści z wartościami plastycznymi: zgodność z tematyką Konkursu, popularyzowanie wiedzy na temat regionu i zmian dokonujących się w najbliższej okolicy, znaczenie RPO dla rozwoju regionu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca naszej Absolwentki Milenki Łabęckiej znalazła się wśród prac zwycięskich! Dzięki niej do naszej szkoły trafi wyjątkowy zestaw edukacyjny składający się z tablicy interaktywnej oraz projektora. Milenka również dostanie nagrodę od organizatora Konkursu.

GRATULUJEMY!
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 - 29.06.2012 r.

W piatek, tj. 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. W tym dniu mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy VI, którzy uroczyście przekazali delegacji klasy V sztandar szkoły. Już jako absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. W tym dniu ze szkołą pożegnała się również nauczycielka języka angielskiego, pani Galina Michajłowa, która przeszła na emeryturę.

W dalszej kolejności odbyła się akademia przygotowana przez uczniów kl. VI, V i III. Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za wyniki w nauce i pilne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej. Nagrody i podziękowania otrzymali również rodzice i wyróżnieni nauczyciele. Pod koniec spotkania szkolny zespół "Mikado" pod kierownictwem pani Natalii Kaszycy zaprezentował przygotowane układy choreograficzne. Słynnego poloneza zatańczyli również absolwenci klasy VI i uczniowie klasy V.

Wycieczka do Turki - 21.06.2012 r.

21 czerwca uczniowie klas O - III wraz z wychowawcami pojechali do Turki do Małego Ogrodu Zoologicznego dla dzieci. Dzieci głaskały i karmiły kucyki, podziwiały lamy, muflony, strusie, daniele białe i papugi. Miały również okazję do aktywnego spędzenia czasu - próbowały swoich sił na parku linowym i gokartach. Te najbardziej odważne jeździły na kucach: Pięknej i Karince.

Tydzień z Marią Konopnicką - 06.06.2012 r.

06 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Rodziny, Dnia Patrona, Tydzień z Marią Konopnicką w ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska czyta dzieciom oraz Dzień szkoły bez przemocy.

Dzień ten obfitował w konkursy, występy dzieci w strojach bajkowych, czytaniem "Lokomotywy" przez nauczycieli. Fragment bajki "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" przeczytała p.radna M.Wiączek, a w świat baśni i bajek wprowadziła nas pani dyrektor Elżbieta Wróbel. Chłopcy z klasy V zaprezentowali książkę w kształcie stonogi. W tym dniu zasadziliśmy wierzbę i nazwaliśmy ją "Wierzbą Marii Konopnickiej". Druga część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu, piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się świetnie wspólnie z rodzinami.

Dzień Dziecka - 01.06.2012 r.

1 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w dniach otwartych Lasów Państwowych Nadleśnictwa Parczew w Sosnowicy. W oparciu o najcenniejsze obiekty przyrodniczo-edukacyjne Nadleśnictwo przygotowało w terenie bardzo ciekawe trasy wycieczkowe. Po miejscach tych oprowadzali uczniów miejscowi leśnicy, opowiadając o przyrodniczych i historycznych ciekawostkach oraz o swojej codziennej pracy w lesie.

Uczniowie z klas O - III zwiedzili obiekty Nadleśnictwa Parczew w Sosnowicy oraz spędzili aktywnie czas na ścieżce edukacyjnej "Borek", natomiast uczniowie klas IV - VI odwiedzili Rezerwat "Jezioro Obradowskie". Po pieszych wędrówkach każdy mógł się pożywić upieczoną w ognisku kiełbaską.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że zabawa była bardzo udana.

Spotkanie wielkanocne - 04.04.2012 r.

Szkoła Podstawowa w Piasecznie kultywując tradycje, zorganizowała w dniu 4 kwietnia 2012 roku spotkanie wielkanocne. Dzieci przedstawiły świąteczny program artystyczny, który wprowadził wszystkich uczestników w radosny nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W spotkaniu udział brali wszyscy uczniowie naszej szkoły i zaproszeni gości: Pan Wójt Andrzej Chabros oraz ksiądz proboszcz Waldemar Taracha.

Sprawdzian Szóstoklasisty - 03.04.2012 r.

We wtorek 3 kwietnia uczniowie klasy VI pisali Sprawdzian Szóstoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i dla naszych uczniów trwał 90 minut. Sprawdzał on wiedzę i umiejetności uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce, w tym liczenia.

Nasi uczniowie wyszli z sali w dobrych humorach, ale czy rzeczywiście dobrze im poszło dowiemy się dopiero pod koniec maja. Trzymamy kciuki!

Projekt edukacyjny - Mały Biskupin

Bardzo ciekawe prace zaprezentowali uczniowie klasy IV, którzy w ramach projektu edukacyjnego z historii, pod kierunkiem pani Angeliki Gregorowicz, wykonali makiety pradawnej osady BISKUPIN. Prace wykonane były z różnych materiałów, m.in. z drewna, papieru, tektury, styropianu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.

Konkurs "Idą kolędnicy" - 05.01.2012 r.

Dnia 05.01.2012r. odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym pt. „Idą kolędnicy”, którego organizatorem było Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Łęcznej. Prace można oglądać do 27 stycznia na wystawie w Centrum Kultury w Łęcznej.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się także nasi uczniowie:
Miejsce I - Natalia Czapska klasa IV
Miejsce II - Joanna Ośko klasa VI
Miejsce III - Izabela Szpitun klasa IV


GRATULUJEMY!!!

Spotkanie opłatkowe - 19.12.2011 r.

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu, które odbyło się w naszej szkole 19 grudnia.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia Wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność.

Na zakończenie Pan Wójt Andrzej Chabros złożył wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości - łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Pożegnanie lata - 25.09.2011 r.

25 września odbył się wielki festyn "POŻEGNANIE LATA". Na uczniów, ich rodziców i gości czekało wiele atrakcji: występy artystyczne, koło fortuny, kiermasze, zabawa przy muzyce, skoki na trampolinie, jazda na kucykach. Był też pokaz strażacki przygotowany przez Straż Pożarną w Piasecznie oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się doskonale.

Akademia upamiętniająca wybuch II wojny światowej - 19.09.2011 r.

Dnia 19 września uczniowie klas IV - VI zaprezentowali montaż słowno - muzyczny opisujący tragiczne wydarzenia z 1939 roku. Przygotowali oni piękną, wzruszającą i edukującą akademię upamiętniającą bohaterstwo żołnierza polskiego w kampanii wrześniowej i zaangażowanie w przebiegu II wojny światowej.

Sprzątanie Świata - 16.09.2011r.

W dniach 16 - 18 września 2011 r. trwała osiemnasta już edycja akcji Sprzątania Świata, tym razem pod hasłem: "Lasy to życie - chrońmy je".

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jest to dobra okazja, aby mówić o lesie, jako całym skomplikowanym ekosystemie (a nie tylko drzewostanie) i znaczeniu lasów oraz likwidować dzikie wysypiska śmieci niszczące obszary leśne.